گزارش عملکرد بنیاد نوآوری و توسعه فناوری دکتر محمود شیخ زین الدین تا تیر ماه 1399

تاریخ ارسال : 1399/4/31

گزارش عملکرد بنیاد نوآوری و توسعه فناوری دکتر محمود شیخ زین الدین تا تیر ماه 1399

با برنامه ریزی های انجام شده دوره های آموزشی بنیاد دکتر محمود شیخ زین الدین در جهت توانمندسازی  هرچه بیشتر مدیران و همچنین کسب و کار های نوپا آغاز شده است. در ادامه با برخی از فعالیت­های بنیاد آشنا خواهید شد.

رویداد ای کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم رویدادی ترویجی در قالب توسعه فردی بود که بصورت مجازی برگزار ­گردید.

این رویداد با حضور سرکارخانم مونا ناصری، همبنیان گذار شتابدهنده بانا و آقای علی آجودانیان، هم بنیان گذار استارتاپ ویرگول در تاریخ 16 اردیبهشت ماه برگزارشد. همچنین کارگاه " چگونه خود را در 10 دقیقه معرفی کنیم؟ " با ارائه سرکارخانم مونا ناصری در تاریخ 17 اردیبهشت ماه اجرایی شد.

در پاییز 98 پروژه ای تحت عنوان ایجاد ساختار جذب و پذیرش مراکز نوآوری از سمت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به این بنیاد محول شد. پس از انجام مطالعات اولیه بر روی مراکز نوآوری داخلی و دست یابی به فرایند پذیرش عمومی در این مراکز ، مطالعه برروی چندین مرکز نوآوری و پارک علم و فناوری همچون پارک علم و فناوری مسقط نیز انجام شد. نتایج این مطالعه در اسفندماه در اختیار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت.

توانمند سازی لایه های مدیریتی پارک های علم و فناوری

این پروژه به محوریت بنیاد دکتر محمود شیخ زین الدین و با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف به سفارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال اجرا می­باشد.

دوره تربیت مدیران شرکت های نوپا

بنیاد دکتر محمود شیخ زین الدین در نظر دارد در حوزه ارتقاء توانمندی های نرم مدیران رویداد های آموزشی برگزار کند. یکی از دلایل مهم در شکست کسب و کارهای نوپا  تجربه مدیریتی پایین مدیران شرکت های نو پا است که ما در بنیاد در حال برنامه ریزی  برای برگزاری دوره آموزشی جامع به صورت آنلاین برای متقاضیان هستیم.

اولین دوره رویداد " همنشین " به صورت غیر رسمی در اتوکام 2019 اصفهان به میزبانی اداره فناوری اطلاعات استان اصفهان برگزار گردید. این رویداد بر اساس مدل " meet the boss "  و با هدف توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری کشور طراحی و اجرا شد ، با این تفاوت که این رویداد با هدف ایجاد فضای گفت و گوی موثر بین مدیران رده بالای دولتی و صاحبان کسب و کار های نوپا، کوچک و متوسط فراهم کننده فضای گفت و گو B2G  است.اولین دوره رویداد همنشین با حضور جناب آقای دکتر امیر ناظمی ریاست محترم سازمان فناوری اطلاعات کشور برگزار گردید.