مانور اطفاء حریق با تکنولوژی CAFS

تاریخ ارسال : 1400/3/18

مانور اطفاء حریق با تکنولوژی CAFS

مانور اطفاء حریق با تکنولوژی CAFS توسط شرکت فناور اعتماد سازان ایمن صنعت آیندگان و با مشارکت پارک علم و فناوری قم، ظهر روز چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ در شهرک صنعتی شکوهیه و با حضور مدیران واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری قم، رئیس پارک در مراسمی حاشیه‌ این مانور اظهار داشت: در سال های اخیر استان قم هم در تکمیل زیست بوم نوآوری و فناوری و هم در برخورداری از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان رشد و توسعه قابل ملاحظه و چشمگیری داشته است و این موضوع به دفعات بر زبان مسئولین عالی رتبه استانی و ملی جاری شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم، حمایت از توسعه و تجاری سازی محصولات فناورانه و دانش بنیان را رسالت ذاتی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد برشمرد و گفت: ما از لحظه تولد فناوری تا تولید انبوه و تجاری سازی محصولات مبتنی بر فناوری در کنار صاحبین ایده و فناوران هستیم و تمام تلاش ما این است که با حمایت های قانونی تسهیل‌کننده مسیر فعالیت شرکت های فناور در عرصه رقابت اقتصادی باشیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم گفت: انتظار متقابل فناوران، مدیران و افکار عمومی از یکدیگر این است که اولا محصولات فناورانه و دانش بنیانی که توسط مراکز فناوری و با بودجه عمومی مورد حمایت قرار می‌گیرند بیش از هرچیز به‌منظور رفع نیاز بازار داخل به ویژه بخش صنعت طراحی و تولید شود و متقابلا شرکت‌های فناور نیز به منظور پیشبرد طرح ها و اهداف خود به اعتماد و حمایت مضاعف مسئولین و مردم نیازمندند تا بتوانند توانمندی و قابلیت خود در رقابت با محصولات خارجی را ارتقاء دهند. از این‌رو، می‌توان گفت که توسعه فناوری بیش از هر چیز مستلزم درک و هم افزایی متقابل و پویای صاحبین صنعت و فناوری، دولتمردان، نهادهای آموزش عالی و جامعه است.

دکتر اخوان علوی افزود: تکنولوژی CAFS یا سیستم فوم هوای فشرده که امروز توسط شرکت اعتمادسازان ایمن صنعت آیندگان مورد آزمایش عینی قرار می‌گیرد تا پیش از این در انحصار معدودی از شرکت های خارجی قرار داشت که بحمدالله امروز شاهدیم متخصصان داخلی ما با مهندسی معکوس به دانش فنی تولید این محصولات دست پیدا کرده اند و می توان امیدوار بود که با استفاده از این فناوری خسارات ناشی از آتش‌سوزی در واحدهای صنعتی و گسترده را به حداقل ممکن کاهش داد.

وی درپایان به پاس تقارن زمانی برگزاری مانور با سالگرد درگذشت دکتر شیخ زین الدین معاون فقید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با گرامیداشت یاد و خاطره ایشان، مانور اطفاء حریق را به یاد آن‌مرحوم نام‌گذاری کرد.