• صفحه اصلی
  • /
  • اخبار نوآوری
  • /
  • تفاهم‌نامه راه‌اندازی مرکز نوآوری و خلاقیت بین پارک علم و فناوری خراسان جنوبی و دانشگاه بزرگمهر قائنات
تفاهم‌نامه راه‌اندازی مرکز نوآوری و خلاقیت بین پارک علم و فناوری خراسان جنوبی و دانشگاه بزرگمهر قائنات

تاریخ ارسال : 1400/12/4

تفاهم‌نامه راه‌اندازی مرکز نوآوری و خلاقیت بین پارک علم و فناوری خراسان جنوبی و دانشگاه بزرگمهر قائنات

انعقاد تفاهم نامه راه اندازی مرکز نوآوری و خلاقیت بین پارک علم و فناوری خراسان جنوبی و دانشگاه بزرگمهر قائنات

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان جنوبی، ظهر دوشنبه مورخ 25/11/1400 تفاهم نامه‌ای فی مابین پارک علم و فناوری خراسان جنوبی و دانشگاه بزرگمهر قائنات در راستای راه اندازی مرکز نوآوری و خلاقیت این دانشگاه منعقد شد.

در این نشست دکتر محمدعلی ناصری رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم اعتبارات کشوری بیشتری را برای تأمین زیرساخت‌ها برای استان جذب کنیم، تصریح کرد: زیرساخت در دانشگاه‌ها موجود است و می‌توان از ظرفیت فضای ساختمان‌های داخل دانشگاه برای استقرار مرکز نوآوری و خلاقیت بهره گرفت که بدین ترتیب حمایت از نوآوران در مراکز رشد و در دانشگاه‌ها میسر خواهد بود.

وی بیان کرد: برای فرهنگ‌سازی و آشنایی هرچه بیشتر آحاد جامعه در شهرستان قائن و بالاخص دانشجویان با این مرکز در دانشگاه باید برنامه‌ها و تدابیری اندیشیده شود تا فرصت بیشتری برای استفاده از این ظرفیت فراهم شود.

ناصری تصریح کرد: سیاست وزارت علوم به نوعی به سمت حمایت از گسترش در مراکز شهرستانی پیش رفته و گفته می‌شود که ما باید از تمام افراد خلاق که می‌توانند برای خود شغلی ایجاد کنند با تأکید مبتنی بر نوآوری حمایت کنیم؛ بنابراین به دنبال این هستیم که در استان خراسان جنوبی این مراکز را در داخل دانشگاه‌ها مستقر کنیم و در شهرستان‌‌هایی مانند قائن، زیرکوه، سرایان و بشرویه که ظرفیت لازم را برای فناور دارند، فعال باشیم.

وی ادامه داد: پارک علم و فناوری با دانشگاه تفاهم نامه‌ای را امضاء می‌کند و آنان نیز ساختمانی را تعیین می‌کنند که مدیریت آن در اختیار خود دانشگاه‌ها است و حمایت از واحدهای فناور و تأمین زیرساخت‌ها برعهده پارک خواهد بود که برآیند آن باعث گسترش فرهنگ استفاده از ایده‌ها می‌شود.

ناصری تصریح کرد: ما قرار نیست با این روش مشکل اشتغال را حل کنیم، اما مشکل بخشی که در حوزه‌های نوآورانه قرار می‌گیرد برطرف خواهد شد و ما با کمک دانشگاه‌ها از اعتبارات کشوری برای استان استفاده می‌کنیم تا به اهداف خود برسیم.